Účinkující

Koho tedy uslyšíte a uvidíte?

Hudba:

Bára Zmeková (ne 11.45)
V jazzu kořenící folková poetika Báry Zmekové už déle než rok rozehřívá sněhy nejednoho ztuhlého kardiálního útvaru. Nepodbízivé, leč chytlavé melodie vyzývají ke spoluhře hudbohlty, hudbosoudce i hudbodárce. A všichni spolu, v závojích pestrých propojeni, tančí. Omámeni. Ještě. Ještě kousek.
http://barazmekova.bandcamp.com/
http://bandzone.cz/barazmekova
https://cs-cz.facebook.com/bara.zmekova

Bro (pá 19.00)
Petříček Tříletý a Jakub Slížek se narodili v Děčíně a tam se taky učili hrát na klavír. Společný projekt zahájili v listopadu 2013. Společně se snaží nacházet, odhalovat a prohlubovat svůj vlastní výraz, spontánní a živelný. Jejich hraní je hra a maximální improvizace.

Burlesque (ne 15.00)
V baru blesk? Bůru lesk? Po bíru stesk? Zákulisní hudební mechtle plzeňských loutkářů v šansonovém koktejlu, který se vám rozteče pod kůru a zaplaví letokruhy.
http://bandzone.cz/burlesque
https://www.facebook.com/pages/Burlesque-CZ/136589606461061

Calm Season (ne 13.30)
A šmytec! Teda vlastně smyčec. V sevření charismatické violoncellistky Terezy Kovalové. Její hlas sklouzává po vlnách s hlasem Adama Vopičky. Angličtina, ke které nepotřebujete slovník, protože porozumíte skrze vibrace. Silná, podmanivá, viskózní paleta temných odstínů.
http://bandzone.cz/calmseason
https://www.facebook.com/CalmSeasonCz

Houpací koně (so 20.00)
Bez čepice koupací přijď na koně houpací! Až na vrchol! Na Everest! There, have a rest. Spočiň a zaposlouchej ucho své v jejich tóny znepokojivé. V duchovno společné.
http://bandzone.cz/houpacikone
http://www.houpacikone.cz/
https://myspace.com/houpacikone
https://www.facebook.com/houpacikone

Eliška Sýkorová (so 11.45)
Elišku jsme objevili teprve nedávno, ale o to víc si užíváme její bezprostřední hudbu. Tahací harmonika, hlas a poetika ve velmi příjemném koktejlu češtiny, francouzštiny a exotičtějších jazyků. Klidně si pohovoří například také švédsky nebo tamilsky, ráda maluje, vás však osloví především řečí univerza – svou čarovnou hudbou.
https://myspace.com/eliskasykorova
https://soundcloud.com/eliska-sykorova
https://www.youtube.com/watch?v=n8BqnDwuB6Y
http://www.eliskasykorova.cz/hudba/

J (ne 10.00)
Džei! Jé! Džé! Přímo z garáže. Vyjíždí. Tento syrový folkař. Česká obdoba lo-fi projektů Chrise Vernona.
http://bandzone.cz/j
https://www.facebook.com/ColdColdNights
http://coldcoldnights.bandcamp.com/

Ladě (so 13.00)
Balada k baladě, v náladě na Ladě! Chraplák Petra Uviry ve vás pospojuje prostorové i časové dimenze. Žádný odvar, pěkně zahuštěný cloumák.
http://bandzone.cz/lade
http://www.lade.cz

O. G. and The Odd Gifts (so 10.30)
Ondra Galuška je jednou z hlavních postav kapely znovuoživených Eggnoise. Pořád ale ještě hraje také se svými Odd Gifts, strunami otevírá nové dimenze. I loni přijel, ovace sklidil. A natočil pro nás letošní festivalovou znělku!
http://bandzone.cz/ondrejgaluska
https://www.facebook.com/ondrejgaluska
http://oddgifts.cz

Spolčení hlupců (so 18.30)
Ať už jste četli kultovní knížku J.K. Toolea nebo nikoli, stejnojmennou teplickou kapelu byste si neměli nechat ujít. Jazz, šanson, ska, funky, alternativa, se základem v přemýšlivém rýmování. Neuchopitelně barevné a barevně neuchopitelné.
http://bandzone.cz/spolcenihlup

Šamanovo zboží (so 16.30)
Sami se označují za progresivní alternativu, tihle ostravští šamani. A tou i jsou. Stávají se muzikou. V tradici české progresivní scény se nesou i texty – o bohu, o sukních, o nespavosti, o trakařích. A nás ta hra baví. Spletitá. Zapeklitá. Vypečená.
http://bandzone.cz/samanovozbozi

Z davu (so 15.00)
Stálice festivalu, která rozpumpuje náš dvorek tak, jak to nedokázaly ani staročeské tancovačky. Mnohohlavá banda s nástroji z rozmanitých materiálů, textové přesahy, možná až oidipovsky nezdravý vztah k muzice. Nakažlivá vášeň.
http://bandzone.cz/zdavu
http://www.facebook.com/zdavu

Literární čtení:

Honza Jícha (ne 9.00)
Honza Jícha je možná jediný žijící gelototerapeut na našem území, nebo možná jediný, který se k tomu veřejně hlásí, nebo možná jediný, kdo ví, co to je. Naopak je jen jedním z mnoha nekvalifikovaných učitelů. Má tři děti, u domku oslíka, knížky píše a překládá, s sebou vozívá kytaru a rozumí makrobiotice.
http://www.honzajicha.cz/

Sobotní chvilka milostné poezie (so 17.30)
Diviš, Eco, Barthes, Šiktanc, Borges… Poezie má různé odstíny. A milostná poezie není jen kupa sentimentu. Zveme vás na milostnou férii umístěnou do prostředí knihovničky z pokoje dospívajících slečen. Poezie žije!

Pepa Straka (so 14.30)
Josef Straka nedávno dopsal básnickou sbírku s názvem Malé exily, k níž sbíral inspiraci během svých pěších toulek nejen po vlastech českých, ale třeba i v okolí Berlína. Původní profesí psycholog, dnes fantom literárních kaváren.

Ostatní:

Show! + beseda s režisérem (so 21.30)
„Show! je mimořádně vydařeným absolventským filmem, který vznikl na pražské FAMU v tvůrčí dílně Martina Marečka. Bohdan Bláhovec, jeden z nejvýraznějších talentů českého dokumentu, jehož předcházející filmy natočené během studií vyvolaly značný ohlas, déle než rok sledoval cestu 5Angels za slávou, na první stránky bulváru. Výsledkem je autentický, v mnohém překvapivý až šokující pohled do života teenagerské kapely, která je de facto promyšlenou strategií, realizací byznys-plánu otce jednoho z andílků. Jeho cílem je vytvořit skvělý komerční produkt a ovládnout trh s dětskou populární hudbou. O čem sní samy dívky? „Náš největší sen je vyprodat Madison Square Garden,“ říká bezelstně jedna z nich. Co všechno jsou pro to ochotny udělat? A do jaké míry jsou rodiče schopní pro naplnění svých vlastních neuskutečněných ambicí obětovat šťastné a spokojené dětství svých potomků?“(AČFK)
/film/354114-show/  

Srdce na pravých místech + vernisáž a tak (někdy v sobotu)
Trapné, technicky nekvalitní fotografie srdíček, pořízené po celém světě, například v Benešově a Netvořicích, jsou smutným důkazem toho, že výstavu může dnes uspořádat opravdu každý. Vernisáž, bude-li jaká, doprovodí audiovizuálně-multimediální hnusárničky.

Napsat komentář