O festivalu

Idea festival Jazzohraní je prostá – chtěli jsme za nemnoho peněz udělat komorní festival s kvalitní hudbou , který bude finančně přístupný všem , do jehož přípravy se zapojí větší část obce, ve které probíhá. Jeho smysl nevidíme jen v kulturním přínosu, který pro náš kraj má, ale také právě v socializaci místních obyvatel.

Už dávno neplatí, že jazz jsou jen big bandy a dixielandy. Hranice jazzu jsou tak rozvolněné, že je pošetilé domnívat se, že víte, co je ještě je/už není jazz. To je něco, s čím je u Jazzohraní třeba počítat. Říkáte si, „Zajedu do Netvořic a zaswinguji si.“ A pak tam jste, po swingu ani památky, a z pódia se na vás valí Kittchen v celé své syrovosti.

Snažíme se o uvolnění termínu jazz a zároveň zachování alespoň základního jednotícího prvku. (Ne, nepovím vám, který to je – přijďte si na to sami.). Proto jsme pozvali kapely, které jsme pozvali ( program najdete tu ).

Je třeba poděkovat těm, kteří nám (mnohdy ve svém volném čase) pomáhají, půjčují nám vybavení, hrají u nás za směšné částky a sponzorují nás finančně i morálně. Ono poděkování najdete tu   .

Napsali o nás:

časopis Full Moon Magazine http://www.fullmoonzine.cz/novinky/jazz-slysime-ve-vsem-tvrdi-festival-jazzhrani

Napsat komentář